Son dakika haberi – İtalyanlar, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’i çıldırttı!

TÜRKİYE’Yİ HEYECAN SARDI

Futbolseverlerin merak ve heyecanla beklediği EURO 2020’de perde yarın gece açılacak. İtalya saat 22.00’de Roma’da A Milli Takımımız’la karşı karşıya gelecek. Zorlu mücadele söncesi iki takım teknik direktörü de basın toplantısı düzenledi.

HAKAN ÇALHANOĞLU EŞLİK ETTİ

İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin açıklamalarının ardından Ay-Yıldızlı ekibimizin teknik patronu Şenol Güneş basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldız oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu da Güneş’e eşlik etti.

4 KEZ ATEŞİ ÖLÇÜLMEYE ÇALIŞILDI

Tecrübeli hoca basın toplantısına sinirli geldi. Basın toplantısı öncesi 4 kez ateşinin ölçülmeye çalışılması, Şenol Güneş’i oldukça kızdırdı.

TEPKİ GÖSTERDİ

Başarılı teknik adamın görevlilere “Ben buraya nasıl geldim” diye tepki gösterdiği öğrenildi. Güneş’in Hakan Çalhanoğlu’nun açıklamaları esnasında suratının asık olduğu gözlendi. Güneş daha sonra basın toplantısına devam etti. İşte Güneş’in basın toplantısında yaptığı açıklamalar…

“GRUBUMUZ ZOR”

“Bu turnuvanın açılış maçında oynamak için bize gurur veriyor. Herkese sonsuz minnettarlarımızı sunuyoruz. Grubumuz zor. Her takımın ayrı özellikleri var. En genç takımla katılan takımımızı tebrik ederim. İtalya’ya Hollanda’da kaybetmiştik. Hiç kazanamadığımız maçlar var. İlk galibiyeti tatmak bizim için gurur verici olacak. Mancini, Türkiye’yi iyi biliyor, Galatasaray’da çalıştı. Turnuvaya favori olarak gelmedik ama favoriler arasına girebiliriz.

“RAKİBİN GÜCÜNÜ BİLİYORUZ”

Umarım burada finale çıkarız. Kazanmak sonuçsal olabilir ama 26 oyuncumuz sorunu olmadan yarınki maçta yer alacak. Futbol öğretici bir olaydır. Zorlukları da var kolaylıkları da. Rakibin gücünü biliyoruz. Tecrübeli oyuncuları var. Çok başarılılar, çok güçlüler. İtalya’nın dünya arenasındaki yerini biliyoruz. Futbol kültürü var. Biz de futbolu seviyoruz. Teknik, taktik olarak yarın ki maç zorlu olacak. Oyuncularımdan kendi yeteneklerini sahada görmek istiyorum. Maç bittiği zaman alacağımız puanların sevincini yaşamak istiyorum.

“İZ BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Benim için de oyuncularım için de ülke için de önemli maç. Herkes için önemli. Sportif başarıyı kovalarken fair-play’i, ülke tanıtımını unutmayacağız. Güzel alacağımız sonuç bizi mutlu edecek. İtalya’da oynayan oyuncularımızın bizim için avantaj ama tek başına anlam ifade etmez. Bütün oyuncular bu maça heyecanla hazırlar. Bu atmosferi sindirebilen yarın avantajlı olacak. Bütün oyuncuların takım halinde olmasını bekliyorum. İtalya’nın kazandığı maçlara bakınca ne kadar disiplinli olduklarını görüyoruz. Dikkatimizi bir an kaybedince rakip bunu değerlendirebilir. Bu şansı kaçırmak istemiyoruz. Akılda kalmak istiyoruz. Futbolumuzla iz bırakmak istiyoruz. Kazansak da kaybetsek de 2 maç daha var.

“ÜST ORGANİZASYONLARA KATILMAK İSTİYORUZ”

Daha önce yapmadığımızı yapmamız lazım. 2002’den sonra başarılı turnuvalar geçerdik. Kulüpler bazında zaman zaman başarılı sonuçlar aldık. Üst organizasyonlara katılmak istiyoruz. Yarınları kurmadan, geleceği planlamadan başarı bekleyemeyiz. Kamp çok hızlı geçti. Burada şampiyon olsak bile, elensek de aynı şeyi söyleyeceğim. Bu grubun 5-10 sene daha buralarda olacağını düşünüyorum. Yeni gelecek oyuncular bu nesillere bakarak kendilerini daha iyi hazırlayacaklardır. Bugün İtalya’da da İngiltere’de de bunu göreceksiniz. Bunun için yatırım yapmak gerekiyor. Maddi ve manevi kazançlar için yarınki maç çok önemli. Alacağımız sonuçlar kadar oyunumuz çok önemli.

“GOLLÜ KARŞILAŞMA BEKLİYORUM”

Turnuvalar ayrıdır. Dünya Kupası’nda da oraya hiç katılmayan oyuncularla gittik. Durarak tecrübe olmuyor. Birlikte Dünya Kupası’na katıldık, tek başıma değil. Ufak tefek farklılıklar olsa da bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Bu konuların biraz üstüne gidebiliriz. Doğruları sürdürülebilir yaptığımızda başarabiliriz. Her oyuncumuzun hazır olduğunu biliyorum. İdeal karolarını sahaya sürecekler. Güzel, keyifli maç olmasını bekliyorum. İki takımın birbirlerini zorlayarak, bol gollü bir karşılaşma bekliyorum.

“HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKMAK”

Azerbaycan için konuşmak doğru değil. Burada ev sahibine bağımlıyız. Deplasmana geldiğimizi hissediyoruz. Azerbaycan’a gittiğimizde de rakipler deplasmanda hissedecek. İtalya’nın dengesini bozup gol atabilirsek bize artısı olacak. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bu zamana kadar hayal ettiklerimizi yarın gerçekleştirmeye çalışacağız. Güzel bir açılış olsun. İnşallah turnuvayı taşırız. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak.”

YENİ ÜYELERE ÖZEL 100 TL OYNA 100 TL KAZAN –

scroll to top