Basın toplantısında savaş uçağı alarmı!

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda’nın Litvanya hava üssünde düzenlediği basın toplantısı panik dolu anlara sahne oldu.

Litvanya’daki Šiauliai Hava Üssü’nde düzenlenen basın toplantısı kimliği belirsiz en az bir Rus uçağının hava sahasına girdiği bilgisi verilmesi üzerine sona erdi.

İki devlet başkanı gazetecilerinin sorularını yanıtlamaya hazırlanırken yaşanan bu panik anı saniye saniye kayıt altına alındı.

Görüntülerde basın toplantısı için getirilen kürsülerin kaldırıldığı ve gazetecilerin bölgeden uzaklaştırıldığı anlar yer aldı.

Litvanya ordusundan yapılan açıklamada bir savaş uçağının Rusya’nın Kaliningrad bölgesinden bir uçuş planı yapmadan havalandığı haberlerinin alınması üzerine devriye uçuşları düzenlendiği bilgisine yer verildi.

Uçak alarmı nedeniyle yarım kalan basın toplantısı yaklaşık 25 dakika sonra yeniden başladı.

Basın toplantısı yeniden başladığında Sánchez, ‘Bu durum buradaki varlığımızın önemini gösteren bir vaka’ dedi.

: İlginizi Çekebilir

  • Çok konuşulacak rapor… Dikkat! İki bölgede tehlike sürüyor
  • Basın toplantısında savaş uçağı alarmı!
  • Tek ya da çift doz aşı olanlar: Bu semptomlara dikkat!

Rusya’dan henüz konu ile ilgili bir açıklama bulunma da askeri kaynaklar, Rusya’nın alarmı Sánchez’in ziyareti nedeniyle kasıtlı olarak tetiklediğine inanıyor.

Sánchez üç günlük bir Baltık turunda Šiauliai Üssü’ndeki birlikleri ziyaret ettikten sonra, Başbakan Ingrida Šimonytė ile görüşmek üzere Litvanya’nın başkenti Vilnius’a gitmesi bekleniyor.

İspanyol liderin gündeminde Belarus’un ana muhalefet lideri Svetlana Tijanovskaya ile yapacağı görüşme de yer alıyor.

scroll to top