Quentin Tarantino sinema salon satın aldı

Hollywood’un asi çocuğu Quentin Tarantino, Los Angeles’taki Vista Sineması‘nı satın aldığını duyurdu. Dax Shepard’ın Armchair Expert podcast’inin en son bölümüne katılan Tarantino, sinemanın geleceğini hakkında konuştuğu programda pandemi nedeniyle kapanan bazı büyük film zincirlerinin gitmeyi hak ettiğini savundu.

Tarantino, “Salon kapanışlarından hiç hoşlanmam ama giden bu sergicilerden bazıları gitmeyi hak ediyor” dedi.

10. filmiyle yönetmenliğe veda etmeyi planlayan Tarantino, butik sinemaların bu dönemde gerçekten gelişeceğini düşündüğünü söyledi ve ardından Los Feliz’deki Vista Sineması’nı Noel’de açılmasını planlayarak satın aldığını duyurdu.
Usta yönetmen, “Yaklaşık iki hafta önce haziran ayında New Beverly’yi açtığımızda, her gösteriyi sattık ve burada insanların henüz bilmediği bir şeyi duyuracağım: Vista’yı satın aldım. Muhtemelen Noel zamanı açılır. Ve yine, sadece film olacak” dedi.
Tarantino “Ama bu bir canlandırma evi olmayacak. Bize film çıktısı verdikleri yerde, yeni filmleri göstereceğiz, yeni şeyler göstereceğiz. Vista, mücevher gibi bir şey. Bu yüzden en iyi baskılar olacak, daha eski filmler de göstereceğiz tabii ama bunlar iki haftalık bir gösterim alabileceğiniz eski filmler gibi olacak” diye konuştu.
scroll to top