Demet Akalın okul yıllarına döndü! ‘Aynı sıram vay be’

Demet Akalın yakın arkadaşı Alişan’ın yeni programı için özel bir çekim gerçekleştirdi. Alişan’la birlikte çocukluğunun geçtiği mahalleye giden Akalın, okul yıllarından da hatıra fotoğrafları paylaştı. Ünlü şarkıcının paylaşımları büyük ilgi gördü.
İlkokul ve lise yıllarını yad eden şarkıcı Demet Akalın’ın sosyal medya hesabından okul ziyareti fotoğraflarını paylaştı. Barbaros Hayrettin Lisesi’nden mezun olan Akalın, fotoğrafın altına; ‘Barbaros Hayrettin Lisesi, aynı sıram vay be’ notunu düştü.
İlkokul yıllarına ait fotoğraflarını da yayınlayan ünlü şarkıcının kızı Hira ile benzerliği dikkat çekti. Bazı sosyal medya kullanıcıları ‘Hira ikiziniz gibi’, ‘Bu fotoğraftaki Hira mı’ yorumunda bulundu.

ÜNLÜLER NEREDEN MEZUN?

Ünlüler hakkında hemen her ayrıntıyı biliyorsunuz. Peki ya daha şöhret basamaklarını tırmanmadan, kimse onların adını duymadan önce hangi liselerde okumuşlardı. Peki ardından hangi üniversitelerde “dirsek çürüttüler”? İşte Türkiye’nin ünlülerinin lise ve üniversite yıllarına ait sosyal medya paylaşımlarından seçmeler.

Fotoğraflar:Instagram

Fotoğraf 90’lı yıllara ait… Siyah saçlı genç kız müziği, kızıl saçlı olan ise oyunculuğu seçti… Onları tanıyabildiniz mi?
Fotoğrafın sahibi Nil Karaibrahimgil yanındaki ise Işıl Mete!

Ünlü şarkıcı lise fotoğrafını “Yol üstünde bir ara birbirimizi kaybettik, geçen doğum günümde yine elimi yakaladı. Kızıldı yine, güzellikti, çocukluktu, gençlikti, saflıktı ve hayallerdi…Belki de bir yerlerde biz hala devam ediyoruz benim odamda konuşmaya ” notuyla paylaştı.

İSTANBUL ERKEK LİSESİ…

İstanbul Erkek Lisesi mezunu Erol Evgin, okul yıllarına ait bu kareyi Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.

Evgin fotoğrafın altına “İstanbul Erkek Lisesi son sınıf öğrencisi sevgili arkadaşlarım ve İngilizce öğretmenimiz Ahmet Bağışgil ile okulumuzun bahçesinde. “Ben nerede miyim?” Onu da siz bulun gari… ” notunu düştü.

Yıllar içinde neredeyse hiç değişmeyen Erol Evgin, öğretmeninin hemen arkasında…

MEĞER HEPSİ AYNI OKULDAN MEZUNMUŞ

Ünlü sunucu Seda Akgül sosyal medya hesabından okul yıllarına ait bir fotoğrafını paylaştı.
TED Ankara Koleji Ortaokul’undan mezun olan Akgül, sosyal medyada ‘Foto Naci’ hesabı aracılığıyla nostaljik bir paylaşımda bulundu.
Akgül’ün paylaşımı sonrası birçok ünlü ismin aynı okuldan mezun olduğu ortaya çıktı. Farklı dönemlerde aynı okulda okuyan ünlü isimlerin öğrencilik fotoğrafları büyük ilgi gördü…

SINIF ARKADAŞI ÇIKTILAR

Güldür Güldür Show ekibinde yer alan Ünal Yeter ve Özgün Aydın’ın okul arkadaşı olduğu ortaya çıktı.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nden mezun olan oyuncu Özgül Aydın arkadaşı Ünal Yeter’le çekildiği bu fotoğrafını, ‘Orta Bahçe’nin ortası 2002’ notuyla paylaştı. Kısa sürede büyük ilgi gören fotoğrafa ‘yıllar sizi hiç değiştirmemiş, ikiniz de aynı duruyorsunuz’ yorumları yapıldı.Aynı fotoğrafı paylaşan Ünal Yeter ise, ‘Gençliğimiz varmış be Özgün’üm. Gerçi sen şimdi de gençsin. Gıcık oluyorum sana’ mesajını yazdı.

MELİSA İLE AYNI DÖNEM

Oyuncu Aslı Enver bir arkadaşının yaptığı tbt fotoğrafını ınstagram hesabından yayınladı. Kısa sürede büyük ilgi gören paylaşım çok konuşuldu. Aslı Enver, Melisa Sözen ve Birce Akalay’ın bir dönem aynı okulda okuduğu ortaya çıktı.
2002-2003 yılında aynı bölümden mezun olan ekip o yıllara ait fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Enver paylaşımına ‘Yahu bebeymişiz’ notunu düşerken Melisa Sözen, ‘Bebeler… Bu arada keşke kaşlarım da mezuniyete katılsaymış’ mesajını yazdı.

BİRCE AKALAY’IN DEĞİŞİMİ

Mezuniyet fotoğrafında en dikkat çeken isim Birce Akalay oldu. Başarılı bir öğrenci olan Akalay’ın okul ikincisi olduğu dikkat çekti. Ünlü oyuncunun yıllar içindeki değişimi de çok konuşuldu.

BİZ BU YOLA DÜN ÇIKMADIK

Oyuncu Mert Turak sosyal medya hesabından gençlik yıllarına ait bir fotoğrafını ‘1996 Konak Belediye Tiyatrosu… “Biz bu yola dün çıkmadık gençler” notuyla paylaştı.
Çukur dizisinde ‘Selim’ karakterine hayat veren oyuncu Öner Erkan’ın da yer aldığı kare sosyal medyada kısa sürede büyük ilgi gördü. Takipçileri ikiliye ‘dostluğunuz daim olsun’ yorumunda bulundu.

HEPSİ ÜNLÜ OLDU

Oyuncu Gözde Kansu üniversite yıllarına ait bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Fotoğrafı gören takipçileri ‘Yok artık, bu nasıl sınıf’ yorumunda bulundu.

Fotoğraflar: Instagram

Gözde Kansu 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden sınıf arkadaşlarının fotoğrafını sosyal medya hesabından ‘Yıl 1998 aynı geminin tayfaları’ notuyla paylaştı.

Fotoğraflar: Instagram

Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı kareye sosyal medya kullanıcılarının ilgisi büyük oldu.

Fotoğrafta yer alan Engin Altan Düzyatan, Şebnem Bozoklu, Müjde Devrim, Rıza Kocaoğlu, Öner Arkan’ı ve diğer ünlü isimleri gören takipçileri ‘Yok böyle kadro! Böyle sınıf mı olur, ünlü karması’ yorumunda bulundu.

Fotoğraflar: Instagram

ESKİ DEFTERLER ARASINDA

Ünlü oyuncu ve yazar Nilüfer Açıkalın, yıllar önce üniversite okurken kullandığı kimliğinde yer alan fotoğrafını Instagram sayfasından paylaştı.Açıkalın, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde okurken kullandığı öğrenci karnesindeki siyah- beyaz fotoğrafını “Eski defterler arasında bir Nilüfer” mesajıyla paylaştı. Açıkalın’ın bu paylaşımına takipçilerinden çok sayıda beğeni geldi.

MESLEĞE İLK ADIMIMDI BU KAPI

Oyuncu Serhan Onat, artık “diplomalı” bir oyuncu. 26 yaşındaki Onat, diplomasını aldıktan sonra okulunun önünde çektirdiği pozunu sosyal medyada takipçileriyle paylaştı. Onat: “Şaşkınım. Okuluma gelip diplomamı aldım bugün. Benim için uzun ve meşakkatli geçen bu yolculuğun her anı dolu dolu geçti. Hem çalıştım hem okudum. Bugüne kadar bir çok projede yer almamı nice güzel yönetmenlerle çalışıp bir çok karaktere hayat vermemi sağladı bu okul. Burada öğrendiklerimle daha nice hikayelere karışacağım. Mesleğime ilk adımımdı benim bu kapı. Yolculuğumda bana yoldaş olan, bilgilerini benimle paylaşan başta hocalarım olmak üzere, tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yaşasın tiyatro” notunu yazdı. Genç oyuncunun bu paylaşımına çok sayıda beğeni ve yorum yağdı.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Aslına bakılırsa bu ünlüyü tanımak çok da zor olmasa gerek. Çünkü zaman onu fazla değiştirmemiş. Belki saçlarına aklar düştü, biraz yaş aldı ama yüz çizgileri neredeyse aynı kalmış. Tanıdınız mı Instagram’da geçmişe özlem fotoğraflarının yayınlandığı “tbt” günü paylaşımlarına katılan bu ünlüyü?

Fotoğraflar: Instagram

O ünlü günümüzün usta oyuncu ve yönetmenlerinden biri olan Hamdi Alkan.

Alkan; Instagram sayfasında geçmişe döndü ve “#tbt mi dediniz..1985 Yıldız Teknik Üniversitesinde öğrenciyim..” notuyla bu paylaşımı yaptı. Alkan’a çok sayıda beğeni ve yorum geldi. Bazı takipçileri de kazağını beğendiklerini belirtti.

Fotoğraflar: Instagram

HUKUK FAKÜLTESİ YILLIĞI

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu televizyoncu Armağan Çağlayan nostalji yaptı.Okul yıllığından bir kareyi sosyal medyada paylaşan Çağlayan altına şu notu düştü; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi yıllığı. 1987 #tbt

Fotoğraflar: Instagram

EN BÜYÜK HEDİYESİ EŞİM

Geçtiğimiz yıllarda Survivor yarışmasında ter döken Merve Aydın, Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. Aydın, mutluluğunu Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı. “Uzun bir serüvenin sonuna geldik???? inanılmaz mutluyum. Bu 11 yıllık süreçte Marmara Üniversitesi’nin bana en büyük hediyesi sevgili eşim oldu. Emina Gölgeci’yi de unutamam. Şimdi birlikte mezunuz.”

Fotoğraflar: Instagram

“Başta annem, babam, kardeşim olmak üzere sevgili eşime, arkadaşlarıma benim için çok değerli olan canım bitanecik hocama ve değerli hocalarımın hepsine çok ama çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz okulumu çok seviyorum ve en fazla bu kadar uzatabildim… Her şeyin bir sonu olduğu gibi bunun da bir sonu vardı ve artık mezunum…”

Fotoğraflar: Instagram

MZEUNİYETE DAHA VAR…

Mor ve Ötesi Grubu’nun solisti Harun Tekin lise yıllarına ait bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Yakın arkadaşı Kerem Kabadayı yıllar önce çekildiği bu fotoğrafı paylaşan Tekin, altına şunları yazdı;”Alman Lisesi’nin festivalinde çalacağız diye bir arşivleri karıştırdık. Kerem (kabadayı) buldu, çıkardı bunu. 2 gündür bu resme bakıp gülümsüyorum ara ara. Alman Lisesi bahçesindeyiz, lise 3 bitiyor, bir yıl daha var yani mezuniyete, birkaç hafta sonra bir stüdyo kaydına gireceğiz ama bestelerimiz kaybolmasın, ilerde dinletir eşe dosta hava atarız diye. Albüm filan asla yok planlar arasında. İyi de çalmıyoruz üstelik, yani bu yüzümüzdeki öyle biz inanılmaz bir müzik grubuyuz filan ifadesi de değil. Neşe bu. Daha sonra zaman zaman kaybettiğimiz, zaman zaman kaybetmek için de elimizden geleni yaptığımız, sonra ama hep bir şekilde yeniden bulduğumuz neşe aslında. Başka her şeyin bir yan etki olduğunu hatırlatan, oyun oynayan çocukların neşesi. Oyunumuz, ve neşemiz daim olsun.”

Fotoğraflar: Instagram

KOLEJ GÜNLERİ

Oyuncu Civan Canova okul yıllarına ait bir fotoğrafını paylaştı.

Ünlü oyuncu ‘kolej günleri’ notuyla bu fotoğrafını yayınladı. Kısa sürede binlerce beğeni alan paylaşıma ‘çok yakışıklıymışsınız Civan Bey’ yorumları yapıldı.

Fotoğraflar: Instagram

SENE 1999

Ünlü oyuncu Ceyhur Fersoy, lise yıllarına ait bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşıp altına bu notu düştü:
Sene 1999
Yer:Moda
Özel Bem Lisesi
Sınıf:10TM

Fotoğraflar: Instagram

BEGÜM İLKOKULDA

Oyuncu Begüm Kütük Yaşaroğlu, ilkokul yıllarına ait bir fotoğrafını paylaştı…
Annesi ile okul önünde çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Begüm Kütük altına “#tbt❤️ Anneciğimle 1990 falan olmalı” notunu düştü…

Fotoğraflar: Instagram

NEYDİM NE OLDUM?

Kenan Doğulu, Türk Eğitim Vakfı’nın gençlere burs sağlamak için düzenlediği “Neydim ne oldum” kampanyası için lise mezuniyet fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Fotoğraflar: Instagram

Kenan Doğulu’nun bu paylaşımına takipçilerinden çok sayıda beğeni geldi.

Fotoğraflar: Instagram

HOCASI PAYLAŞTI

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan 37 yaşındaki oyuncu Mert Fırat’ın üniversite fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

Mert Fırat’ın hocası Elif Çongur, fotoğrafı “Ev toplarken toplamayı bırakıp kutularda bulduğun fotoğraflara dalıyorsun bir süre. Kafandaki kep bizim sahnenin siyahında kaybolmuş ama cübbe omuzda” notuyla paylaştı. Mert Fırat da fotoğrafa yorum yaparak ‘Sahnenin siyahında bir süre kaybolur, bir gecenin siyahında geri döneriz hocam. Sayenizde’ dedi.

Fotoğraflar: Instagram

YILLAR YARAMIŞ

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda öğrenciyken çekildiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Haluk Bilginer, Cüneyt Çalışkur ve Faik Ertener’in yer aldığı kareyi ‘Konservatuvar yılları; mahşerin dört atlısı’ mesajıyla yayınlayan Erbil’in fotoğrafı büyük ilgi gördü. Çok sayıda beğeni alan fotoğrafa sosyal medya kullanıcıları ‘Yıllar Haluk Bilginer ve size yaramış, Mehmet Ali Bey’ yorumunda bulundu.

Fotoğraflar: Instagram

Mehmet Ali Erbil, Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem, Gülenay Kalkan, Zuhal Olcay, Derya Baykal ve Melek Balkay gibi ünlü isimlerle aynı sınıfta okumuştu.

Fotoğraflar: Instagram

KONSEVATUVAR YILLARI

Mehmet Ali Erbil, Instagram sayfasında çok eskilerden gelen siyah- beyaz bir fotoğrafa yer verdi. Ünlü oyuncunun “Konservatuvar yılları ; en sağdaki kız gibi olan benim” notuyla paylaştığı bu fotoğraf, takipçileri tarafından beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu.

Fotoğraflar: Instagram

Erbil’in bir takipçisi ilk anda fotoğrafta tanıdık aradığını, bir türlü bulamadığını ama sonra notu okuyunca çok şaşırdığını belirterek “O saçlar ne” yorumunu yaptı.

Erbil’in takipçilerinin çoğu ünlü oyuncuyu ilk anda tanıyamadıklarını, yazıyı okuduktan sonra da çok şaşırdıklarını itiraf etti.

Fotoğrafta grubun önünde oturan kişi de bir başka ünlü Selçuk Yöntem.

Fotoğraflar: Instagram

ÜNİVERSİTEDE BİR GÜN

” Güldür Güldür ” oyuncularından Özgür Aydın, sosyal medya hesabından üniversite yıllarına ait bir fotoğraf paylaştı. Özgür Aydın, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü’nden mezun…

Fotoğraflar: Instagram

HEP SEVGİ VE SAYGIYLA

Ünlü sunucu Jülide Ateş eski günleri yâd etti!

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan Jülide Ateş sosyal medya hesabından bu fotoğrafını paylaşıp ‘Gülay Barbarosoğlu, hep sevgi ve saygıyla hatırlayacağız…’ mesajını yazdı.

Fotoğraflar: Instagram

ORDU FEN LİSESİ

Ekranların sevilen oyuncusu Sadi Celil Cengiz, okul yıllarına ait bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı.

Yakışıklı oyuncu bu fotoğrafının altına ‘Ordu Fen Lisesi yatakhanesi. Soldaki poz kesen de ben’ mesajını yazdı.

Fotoğraflar: Instagram

NURSELİ MEZUN OLDU

Oyuncu Nurseli İdiz, 25 yıl önce Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nü yarıda bırakmıştı, aftan yararlanarak geçtiğimiz yıl yeniden okula dönenen İdiz, geçen sene mezun oldu.

25 yıl sonra mezun olan oyuncu sosyal medya hesabından şu notu paylaştı: Bugün farklı bir gün dünden. Bilgi birikimimi, sanat anlayışımı duyumsatan bölümüm Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldum. Yepyeni bir açılım kazandıran bölümüm için çalışmalıyım. Sanat – Kültür – İnsan, benim yeni söylemim. Kültürlülük özelliğinden beslenen ülkemden asla vazgeçemem.

Fotoğraflar: Instagram

NOSTALJİ GÜNÜ

Şarkıcı Yaşar, lise yıllarına ait bir fotoğrafı Instagram sayfasında paylaştı. Özel Yeni Lise’ mezunu olan şarkıcı fotoğrafın altına “Bugün nostalji günü” notunu düştü.

Fotoğraflar: Instagram

MEZUN OLDUM!

Yakışıklı oyuncu Emre Kızılırmak master yaptı.Sosyal Bilimler Enstitüsü Film ve Drama Anabilim Dalı İleri Oyunculuk Bölümü’nde master programını tamamlayan ünlü oyucu paylaştığı bu fotoğrafın altına ‘Bugün mezun oldum. Çok mutluyum.. Genel Sekreterimiz Fügen Çamlıdere her zaman yanımızdaydı, mezuniyetimde de beni yalnız bırakmadı. Derslerini aldığım tüm hocalarıma teşekkür ediyorum. Bölümden mezun olan arkadaşlarımın da yollarının açık olmasını diliyorum.

Fotoğraflar: Instagram

FAHRİYE’DEN KEPLİ POZ

Boğaziçi Üniversitesi’nden 2014 yılında mezun olan Fahriye Evcen’in okul yıllığı ortaya çıktı. Tarih bölümünü bitiren ünlü oyuncu, yıllık için kepli poz verdi. Ancak yıllıkta oyuncuya ayrılan bölüme hiçbir arkadaşının yorum yazmaması dikkat çekti.

Fotoğraflar: Instagram

ESKİ ARKADAŞLAR

Esra Eron, ünlü şarkıcı Sıla ve oyuncu Zeynep Beşerler yıllar önce çekilmiş fotoğraflarını Twitter’da paylaştı.

Fotoğraflar: Instagram

Arkadaşlıklarının çocukluk yıllarına dayandığını söyleyen Eron, fotoğraflara “Sıla benim yeni kankam değil, 23 yıllık dostum, kardeşim, arkadaşımdır. Bizim kız grubumuz 23 yıllıktır, gece gezmelik değil” notunu düştü. Esra Eron, Sıla ve Zeynep Beşerler İzmir Teyfik Fikret Lisesi’nden mezun oldu.

Fotoğraflar: Instagram

Ünlü sunucu Esra Erol’un lise yıllarına ait bir fotoğrafı fan sayfası tarafından paylaşıldı. Fotoğrafta öğretmenin yanında yer alan Erol, Kız Lisesi ‘Çini Seramik’ mezunu.

Fotoğraflar: Instagram

OKULLU HÜLYA

Bir dönem kendisinin de okuduğu Ankara Bahçelievler Ortaokulu öğrencileri Hülya Avşar’a okul yıllarına ait bir fotoğraf hediye etti.

Fotoğraf karşısında duygulanan ünlü oyuncu ‘Ankara’da Yetenek Sizsiniz çekiminde okuduğum Bahçelievler Ortaokulu öğrencilerinin bana hediyesi. Gözlerim doldu’ iletisini paylaştı.

Fotoğraflar: Instagram

LİSELİ ÇAĞATAY

Adını Feriha Koydum dizisiyle ilk başrolünü üstlenen Çağatay Ulusoy, Halkalı Ticaret Meslek Lisesi mezunu. Cansel Elçin ile bu fotoğrafı çektirdiğinde de lise öğrencisiydi.

Fotoğraflar: Instagram

scroll to top